Učitelia Liptova chcú lepšie učiť. Preto sa rozhodli pre mentoring

December sme v našom centre začali výnimočne. Vo štvrtok 1.12. sa totiž v RCPU uskutočnilo stretnutie mentorovaných učiteľov a mentorov, ktoré bolo navyše obohatené o návštevu dvoch hostiek.

Po úvodnej zoznamovacej aktivite sme sa s pozvanou skúsenou učiteľkou a lektorkou Zuzanou Herbrychovou ponorili do témy Od bádania k poznaniu. Cieľom workshopu bolo osvojiť si nástroje, metódy a stratégie, ktoré pri učení a myslení podporujú samostatnosť. Do pripravených úloh sa aktívne zapájali mentorovaní učitelia, ktorí sa tak na chvíľu ocitli v roli svojich žiakov a mali možnosť ochutnať bádateľský spôsob učenia.

„Workshop bol vedený interaktívne, dajú sa z neho vytiahnuť
aktivity do praxe. Bolo to povzbudenie učiť inak,“ 

V druhej časti stretnutia sa učiteľom prihovorila druhá pozvaná hostka Helka Drobúlová. Táto laureátka ceny Učiteľ Slovenska sa podelila o svoju skúsenosť s mentoringom, do ktorého sa v minulosti ako mentorovaná zapojila v rámci programu Individuálny rozvojový program učiteľa v organizácii LEAF. „Vďaka mentoringu som na svojom učení zmenila úplne všetko,“ prekvapila, no zároveň ukázala, že sa to dá, čoho dôkazom bola napokon aj nominácia do spomínanej celoslovenskej ceny Učiteľ Slovenska. 

Helka sa aj naďalej venuje vzdelávaniu a spolu s kolegami sa angažuje aj v organizácii Edurast_RK. Práve v spolupráci s touto organizáciou organizujeme každý mesiac workshop alebo prednášku pre učiteľov z regiónu. Po Róbertovi Čapkovi a Alexandre Hučekovej príde už 8.decembra medzi nás Peter Pallo.


Prihláška na mentoring- pridaj sa k nám 🙂

Stretnutie mentorovaných učiteľov Liptova s ich mentormi bolo tak príležitosťou nielen osobnostne a pedagogicky podrásť, ale sa aj navzájom osobne spoznať, vymeniť si skúsenosti a vytvoriť priestor pre aktívnu komunitu učiteľov regiónu.

Veríme, že v takýchto neformálnych stretnutiach budeme pokračovať aj naďalej 🙂 

Prihláste sa na odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek, aby Vám neunikol žiaden zaujímavý workshop alebo novinka zo vzdelávania.
Garbiarska 95, 031 01 Liptovský Mikuláš | info@rcpuliptov.sk

Máte záujem o aktualizačné vzdelávanie?

O aké témy máte záujem?*